free bootstrap templates

Istotne informacje dla parafian

26.06.2022 Niedziela Zwykła

W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary na Stolicę Apostolską

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca.

W sobotę, uroczystości odpustowe w Sanktuarium MB w Krasnobrodzie.

Za tydzień w niedzielę, 3 lipca, taca na WSD

za tydzień adorację o godz 9 rozpoczynają mieszkańcy Suchowola II i Feliksowka, Boża Wola, o g 10 Suchowola I, kol Suchowola,

Gazeta Niedziela przy wyjściu z kościoła.

Niedziela Zwykła 3.07.2022

Dziś taca na WSD

W poniedziałek, 4 lipca, przypada 24. rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego.

W środę w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.

Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie kościołów, gdzie czeka na nas Chrystus w Eucharystii.

za tydzień adorację o godz 9 rozpoczynają mieszkańcy Suchowola II, Boża Wola i Feliksowka, o g 10 Suchowola I, Kol Suchowola,

Gazeta Niedziela przy wyjściu z kościoła.

Krzyż patriachalny św. Zacharego

Powstaje w naszej parafii krzyż patriachalny św. Zacharego, zwanego powszechnie też krzyżem hiszpańskim, karawaka. Podczas Mszy św na cmentarzu 2.08.2020 r zostanie on poświęcony i skierowany w kierunku wioski, by Pan Bóg chronił nas od chorób i epidemii. Warto wiedzieć, że litery umieszczone na krzyżu są ułożone z pierwszych słów specjalnej modlitwy z języka łacińskiego (na ostatnim zdjęciu jest tekst modlitwy łacińskiej). Tak powinno być na tego typu krzyżach ale nie jest to oczywiście konieczność. Jednak my chcemy zachować pewna tradycje i teologię krzyża przy jego tworzeniu (na internecie znajdziecie dużo krzyży różniących się od siebie). Może na terenie parafii na poszczególnych osiedlach warto go postawić ? Oto w dużym skrócie historia tego krzyża:

W czasie Soboru Trydenckiego, w 1546 roku, wybuchła straszliwa zaraza. Ojcowie soborowi umieszczali wtedy z pobożnych pobudek na swoich szatach pewne litery, które ułożone w znak krzyża stanowiły ochronę przeciwko zakażeniu. Epidemia została wtedy opanowana. Litery te ułożone zostały pierwotnie przez św. Zacharego, biskupa Jerozolimy (ok. 620 r.) Oznaczają one początki wersów bardzo starych modlitw, cieszących się sławą jako skuteczne prośby do Boga o ocalenie w czasach epidemii. Warto modlić się tymi słowami, pochodzącymi głównie z Pisma Świętego, w każdym czasie próby

C Krzyżu Chrystusa, ocal mnie.

Z Cześć dla domu Twojego niech mnie wyzwoli.

Krzyż zwycięża † Krzyż króluje † Krzyż panuje † Przez znak Krzyża zachowaj mnie, Panie, od tej zarazy.

D Boże, Boże mój, oddal zarazę ode mnie i od tego miejsca i ocal mnie.

I W Twoje ręce, Panie, powierzam ducha mojego, moje serce i ciało.

A Przed niebiosami i ziemią był Bóg, który ma moc wyzwolenia mnie od tej zarazy.

C Krzyż Chrystusa ma moc wypędzania zarazy z tego miejsca i z mojego ciała.

B Dobrze jest oczekiwać pomocy Bożej w milczeniu, aby Pan oddalił ode mnie zarazę.

I Nakłonię swe serce do zachowywania Twoich napomnień i nie zbłądzę, bo Ciebie wezwałem.

Z Zazdrościłem niegodziwym i widziałem pomyślność grzeszników, lecz w Tobie miałem nadzieję.

C Krzyż Chrystusa niech przepędzi demony, niech oddali morowe powietrze i zarazę.

S Ja jestem twoim zbawieniem, mówi Pan, wzywaj Mnie, a Ja cię wysłucham i uwolnię Cię od tej zarazy.

A Głębia przyzywa głębię, Ty słowem swoim wypędziłeś demony. Ocal i mnie od tej zarazy.

B Błogosławiony mąż, który ufa w Panu i nie zważa na marności i na złudne szaleństwa.

C Krzyż Chrystusa, który wcześniej był hańbą i obrazą, teraz w chwale i wysokości niech mi będzie zbawieniem i niech wypędzi stąd diabła i morowe powietrze, a z mego ciała chorobę.

Z Cześć dla chwały Bożej niech mnie nawróci, nim umrę, i niech w imię Twoje zbawi mnie od tej zarazy.

C Znak Krzyża niech wyzwoli lud Boży i ocali od zarazy tych, którzy mu ufają.

H Czy wrócisz do Pana, ludu głupi i nierozumny? Wypełnij swoje śluby, składając Mu ofiarę chwały i wiary, ponieważ jest w Jego mocy wyzwolić to miejsce i mnie od zarazy. Nie zawiodą się Ci, co w Nim pokładają ufność.

G Gdybym Ci nie błogosławił, niech mi raczej język utknie w gardle i krtani. Ocal mających nadzieję w Tobie. Tobie zawierzam, Boże. Ocal mnie od tej zarazy i ocal to miejsce, w którym wzywamy Twojego imienia.

F W chwili Twojej śmierci, Panie, Boże mój, ciemności zasłoniły całą ziemię. Uczyń zatem moc diabła słabą i stłumioną. Przybyłeś tu, Synu Boga Żywego, by zniweczyć dzieła Szatana. Oczyść mocą Twoją to miejsce z zarazy i sługę Twojego zachowaj od choroby. Niech skażone powietrze odejdzie ode mnie w zewnętrzne ciemności.

C Krzyżu Chrystusa, broń nas, odpędź z tego miejsca zarazę i wyzwól sługę Twojego z tej choroby, ponieważ jesteś łaskawy i litościwy, pełen miłosierdzia i prawdy.

B Błogosławiony ten, kto nie podąża za marnościami i złudnymi głupstwami. W trudnej chwili Pan go ocali. Panie, Tobie zaufałem, wyzwól mnie od Tej zarazy.

F Bóg dał mi schronienie. Ponieważ Ci zaufałem, uchroń mnie od zarazy.

R Spójrz na mnie, Panie Boże mój ze świętego miejsca Majestatu Twego, zlituj się nade mną i przez wzgląd na Twoje miłosierdzie wyzwól mnie z tej zarazy.

S Ty jesteś moim zbawieniem. Ulecz mnie, a będę uzdrowiony, zbaw mnie, a będę ocalony.

IHS Jezus Ludzi Zbawiciel

MRA Maryja